تاریخ جمعه 25/آبان/1397

استیک ها به دلیل اینکه دستور ساده ای برای پخت دارند و مدت زمان کمی برای آماده شدن نیاز دارند، محبوبیت فراوانی در بین عامه مردم دارند. در این مطلب طرز تهیه استیک گوشت گوسفندی خوشمزه را به شما پیشنهاد می کنیم.


مواد لازم:

کره: یک دوم فنجان

پودر سیر: ۲ قاشق چای خوری

سیر ریز شده: ۴ عدد

گوشت: سه چهارم گوشت راسته ی گوسفند

نمک و فلفل: یک قاشق چای خوری

طرز تهیه استیک گوشت گوسفندی خوشمزه:

منقل را آماده کنید. در درون ماهی تابه ای کوچک کره را آب کنید و پودر سیر را به همراه سیرهای ریز شده به کره آب شده اضافه کنید.

استیک ها را به نمک و فلفل آغشته کنید. زمانی که این مرحله به پایان رسید، استیک ها را در درون ظرف های نیمه گرم قرار دهید. در مرحله بعدی طرز تهیه استیک

گوشت گوسفندی, جهت مزه دار شدن استیک ها مایه ای را که درست کردید، بر روی استیک پخش کنید.

به طور کلی سیر و پیاز از جمله موادی هستند که در ایجاد طعم عالی و مطلوب بسیار تاثیر گذارند. گوشت ها اغلب بدون مزه دار کردن بوی مطلوبی ندارند. با تهیه چنین مایعی هم می توان طعم گوشت را دلپذیرتر کرد و هم می توان بوی نامطلوب آن را از بین برد. اکنون استیک طعم دار را بر روی منقل قرار دهید و اجازه دهید تا مغز پخت شود.

بعد از چند دقیقه استیک را بر روی منقل برگردانید و حواستان باشد که استیک کاملا پخته شود.

استیک خوشمزه شما آماده است و می توانید آن را با لیمو و سبزیجات میل کنید. از اینکه در دستور تهیه استیک گوشت راسته گوسفندی با ما همراه بودید، صمیمانه سپاس گذاریم و امیدواریم مطالب ما در این زمینه مورد توجه شما قرار گرفته باشد. در صورت تمایل برای دیدن انواع استیک کلیک نمایید.

این خبر را به اشتراک بگذارید :